Založit eTřídu

Zapomenuté heslo Registrace

Co umí eTřída?

eTřída je jednoduchá a přátelská. Zpřehlední komunikaci s rodiči a ušetří vám čas, ve kterém se můžete věnovat svým žákům. Sníží se riziko zapomenutých úkolů a ztracených vzkazů od paní učitelek. Děti a rodiče budou mít vše na jednom místě. Zprávy, fotky, úkoly, rozvrhy i termíny.

Posts

Rodiče jsou součást třídy. Udržujte je v obraze.

Umožněte rodičům nahlížet do nitra třídy, aby nezůstali stranou dění. Děti by se doma rády pochlubily obrázkem motýla, ale kresba putuje na výstavku? Sdílejte obrázek online. Předcházejte nedorozuměním a publikujte vzkazy na eTřídě. Žáci už nebudou nosit na výlet do zoo 20 korun místo 50. A vy nebudete muset stříhat papírky s informacemi a diktovat do deníčků.

Co příspěvky ještě umí?


Hodnocení

O důvod víc vypracovat dobrovolný domácí úkol.

Interaktivní hodnocení žáků doplňuje bonusové bodíky, hvězdičky a černé puntíky. Pokud chcete pochválit školáka za aktivní přístup k látce a příkladnou spolupráci, využijte motivační oceňování na eTřídě. Stačí pár kliknutí u konkrétního předmětu. Rodiče budou mít k dispozici nejen ukazatel prospěchu, ale také ukazatel píle a slušného chování.

Co ještě hodnocení umí?


Galleries

Spolužáky svého syna už nebudete znát jen z hromadné třídní fotky.

Založte si na eTřídě fotoalbum. Nebo dvě. Nebo tři. Zdokumentujte první školní den, procházku na zmrzlinu nebo předávání vysvědčení. Rodiče nemusí hledat rozesmátou tvář svého dítka mezi stovkami dalších na školním webu. A učitelům odpadne starost se zakládáním externích fotogalerií. Archivujte společnou práci. Jednoduše, přes web nebo z mobilu.

Co fotoalba ještě umí?


Timetables

Zítra mám, mami, školu až od devíti, juch!

Rozvrh hodin vám asi visí na nástěnce, ale je praktické mít ho k dispozici i online. Vložte zkratky předmětů, přidejte jméno vyučujícího a učebnu, kde se předmět koná. Zvýrazněte půlenou hodinu, kdy se třída dělí na dvě skupiny. Zítra se ruší dvouhodinovka výtvarky? Upozorněte rodiče na změnu v poznámce pod rozvrhem, ať vyzvednou své dítě ze školy včas.

Co rozvrhy ještě umí?


Dates

Třídní schůzky se už neutají.

Dohledávají rodiče termíny prázdnin komplikovaně? Dítko si není jisté, píše-li se diktát ve středu, nebo ve čtvrtek? Stačí pár kliknutí a budou v obraze. Uveďte do kalendáře data důležitých písemek, třídních výletů a školních akcí. Barevně odlište typ události a do poznámky připište, že ke školnímu zubaři se chodí s KKK (kapesník, kartáček, kartička pojištěnce). Ať nezapomenou.

Co termíny ještě umí?


Communication

Aby děti nenosily hrušky místo tužky.

Komunikujete s rodiči skrze žákovskou knížku nebo posíláte vzkazy po dítěti, což se ne vždy setká s úspěchem? Písmo prvňáčků je často tak kostrbaté, že si rodiče lámou hlavu, jestli si má Anička přinést voskovky nebo vodovky. Nedělejte z dětí prostředníky a neriskujte, že si zase něco opíšou z tabule špatně. Domlouvejte se s maminkami a tatínky srozumitelně. Pošlete jim zprávu.

Co ještě funkce umí?


Homeworks

Už žádné zapomenuté úkoly. No dobře, méně zapomenutých úkolů.

Zadávejte domácí úkoly online a ušetřete čas třeba na procvičování malé násobilky. Dětem se úkol zobrazí v rámečku s termínem plnění. Znáte to – žáci si do úkolníčku poznačí stránku DÚ chybně a často vypracují úplně jinou úlohu. Funkce nemá zbavit děti zodpovědnosti, ale umožnit jim soustředit se na konkrétní učivo s jistotou, že se věnují tomu správnému. Rodičům, kteří se s dětmi ještě učí, navíc v poznámce vysvětlíte, na co se v úkolu zaměřit.

Co ještě úkoly umí?


Contact

Paní učitelka (skoro vždy) na příjmu.

Někdy nestačí poslat zprávu, ale je nutné promluvit si telefonicky. Aby se s vámi mohli rodiče spojit, uveďte svůj telefon do práce, případně soukromé číslo. Vložte kontakt také na ředitele školy a číslo do družiny nebo školní jídelny. Nenechte rodiče bloudit na školním webu a umožněte jim najít kontakty všechny na jednom místě. Připsat můžete třeba i své konzultační hodiny.

Co ještě kontakty umí?


eTřída používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Více informací Rozumím