Ušetřím vám čas, ve kterém se můžete věnovat svým žákům. Sdílejte fotky a zážitky, zadávejte domácí úkoly a komunikujte s rodiči jednodušeji.
Wrrrrrr!
15. 9. 2017
Pomůcky do výtvarné výchovy

Milí žáci, do kufříku na výtvarku si prosím pořiďte: temperové barvy, vodové barvy (anilinky), voskovky, pastely (malé balení), nůžky, lepidlo (nejlépe tuhé), lepicí pásku, dva ploché a dva kulaté štětce různé velikosti, paletu na barvy, hadřík, kelímek, provázek. Taky si doneste barevné papíry. Od příštího týdne spolu zase začneme tvořit krásné věci.

26. 8. 2017
Hurá hurá, škola volá!

Před námi je poslední týden prázdnin, uteklo to jako voda. Tak si ještě těch posledních pár srpnových dnů užijte. Z nového školního roku nemějte obavy, kromě učení to bude i zábava. Tak na viděnou 4. září v 8.00

2. 8. 2017
Prázdninový pozdrav

Moje milá třído, jak se všichni máte? Cestujete/koupete se/hrajete hry/pobíháte po lese a sbíráte borůvky? Posílám vám sluníčko, pokud by náhodou přišly deštivé dny, a už se na vás moc těším v novém školním roce. Nezapomeňte fotit, ať si pak ve škole můžeme ukázat, co jsme zažili. 

Za obrázek děkuji Šárce Šlejmarové, který vytvořila se svými malými pacienty ze Sanatorií Klimkovice.

1. 7. 2017

Prázdniny!

Milé děti, byl to skvělý školní rok plný zážitků. Jsem ráda, že jsem mohla rozdat na vysvědčení tak hezké známky. Užívejte si teplého počasí na výletech s rodinou a půjčte si z knihovny na prázdniny nějakou zábavnou knížku. Těším se na vás zase v září! Vaše paní učitelka Brumlová. 

1. 6. 2017
Den dětí venku

Ten nejlepší Den dětí vám přeje vaše paní učitelka! Určitě si ho spolu moc užijeme. Nezapomeňte, že je na dnešek připravený na školním hřišti a v tělocvičnách dětský program. Těšte se na různé skupinové hry, divadlo a trochu pohybu. Vezměte si na sebe něco pohodlného a svačinu dnes nechte doma, občerstvení je zajištěno (samé dobroty). 

17. 5. 2017
Jaro v plném proudu

Na jaro jsme si museli počkat, ale vyplatilo se to. A teď si ho užíváme plnými doušky. Třeba dnes jsme vyučování strávili v altánku na školním dvoře a ve výtvarné výchově jsme nakreslili i pár obrázků. Jak vidíte, v naší třídě se máme moc rádi! 

15. 4. 2017

Hezké Velikonoce!

Milí žáci, užijte si velikonoční prázdniny! Vyzkoušejte si třeba zdobení velikonočních vajec, jak jsme se to učili ve výtvarné výchově, upečte se svými blízkými beránka nebo vytvořte ve dnech volna svou vlastní jarní dekoraci a přivítejte hezké jarní počasí. Těším se na vás v úterý 18. dubna. Vaše paní učitelka.

10. 2. 2017

Zimní procházka do parku

Po prvním pololetí a vysvědčení plném krásných známek je třeba se odměnit. Příští týden v pondělí půjdeme na procházku a v městském parku připravíme krmítka pro ptáčky. Maminka ať vám do aktovky nachystá nějaká semínka, třeba slunečnicová. Rukavice a teplé, nejlépe nepromokavé boty s sebou! Možná postavíme i sněhuláka.

28. 12. 2016
Veselé Vánoce!

Milá třído, přeji vám i vašim rodičům krásné prožití vánočních svátků, mnoho dárků pod stromečkem a nový rok 2017 plný radosti a (nejen) školních úspěchů. Sejdeme se zase v úterý 3. ledna

26. 11. 2016
Výtvarný kroužek

Pro všechny malé umělce naše ZŠ každý školní rok otvírá odpolední výtvarný kroužek. Letos ho navštěvuje také několik šikovných žáků z naší třídy. Rozhodla jsem se zveřejnit tyto zdařilé obrázky, které děti společnými silami vyrobily. Určitě vás potěší!

2. 11. 2016

Hrabání listí

Dobrý den, zdravím vás v novém měsíci! Ve čtvrtek 3. listopadu půjdeme v hodině prvouky na školní dvůr a zahradu a budeme hrabat listí. Děti si vyzkoušejí práci venku a budou na čerstvém vzduchu, dokud je ještě hezké počasí. Přibalte jim prosím do aktovky tepláky a sportovnější obuv. 

30. 10. 2016

Halloween

Milí rodiče, chci vám připomenout, že zítřejší vyučování se ruší. Učebnice ať děti nechají doma, místo nich ať si přinesou masky a převleky, na kterých jsme se domluvili. Uspořádáme halloweenskou soutěž a děti si ve dvojicích vyřežou dýni

6. 10. 2016
Ukázky z výtvarné výchovy

Ve třídě si nepřipouštíme, že je podzim v plném proudu. A proto se nebojíme tvořit sluníčka, kytky a ptáčky. Věříme, že na vyrábění zvířátek z kaštanů a lepení podzimních listů bude ještě čas. 

2. 10. 2016

TV na školním dvoře

Nezapomeňte, že zítřejší tělocvik se bude konat venku! Zaběháme si na školním dvoře. S sebou si vezměte teplejší mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem a dlouhé tepláky.

2. 10. 2016
Poznávačka na známky

Připomínám, že ve čtvrtek 13. října si v prvouce napíšeme poznávačku na pěvce a o týden později se naučíme rozeznávat sovy. Už víte, jaký je rozdíl mezi sýkorkou koňadrou a sýkorkou modřinkou?

2. 10. 2016

Zájmové kroužky v naší ZŠ

Důležitá informace pro rodiče: Podívejte se na aktuální rozvrh a přizpůsobte dětem kroužky, které je budou bavit. Nabídku odpoledních kroužků, které se konají v naší škole, jsem vám poslala v hromadné zprávě. V případě zájmu o některý z nich mi prosím zanechte na eTřídě vzkaz.

2. 10. 2016

Nový školní rok

Vítám vás v novém školním roce! Věřím, že jste o prázdninách zažili mnoho skvělých věcí. Neváhejte se zítra pochlubit fotkami a svými parádními zážitky. Vyhradíme si na to čas.

8. 8. 2016

Organizace na konci školního roku

Jak asi moc dobře víte, 30. června si rozdáme vysvědčení. Poslední červnový týden se už nebudeme učit. V pondělí 27. června se zúčastníme školního sportovního dne – dětem prosím nachystejte oblečení na ven, které si mohou ušpinit, pláštěnku a láhev s pitím. Děkuji, Mgr. Brumlová.

8. 8. 2016
Kočičí vyučování

Dneska jsme propojili češtinu s výtvarkou a společnými silami skládali básničky a kreslili obrázky na téma Kočky. Sdílím pro Vás pár ukázek.

 

8. 8. 2016

Písemka z matematiky

Připomínám, že 3. června 2016 budeme psát souhrnnou písemnou práci z matematiky. Žákům doporučuji znovu si zopakovat stránky 39–50 z cvičebnice a také si nezapomeňte projít učebnici Matematika pro 2. třídu, strany 42–56.