Založit eTřídu

Zapomenuté heslo Registrace

5 důvodů, proč používat eTřídu

27. 8. 2018 Novinky

Do začátku nového školního roku zbývá už jen týden. Ať už patříte mezi rodiče natěšených prvňáčků, jste ostřílení čtvrťáci nebo pedagogové připravující hromádky s nepopsanými písankami, určitě se neubráníte jemné nervozitě. Webová aplikace eTřída vám sice prázdniny neprodlouží a nezbaví vás školních povinností, pomůže ale řešit hektické a informacemi nabité září a doprovodí výuku během celého ročníku. Jak? Podívejte se, čím vám to eTřída zjednoduší.

1. Systematická komunikace mezi učitelem a rodičem

Nastavte si jednotný formát komunikace. Jedni rodiče střídají e-mail a telefonování, další preferují vzkazy v osvědčených deníčcích, zbytek se pro jistotu uchyluje k předávání informací mezi sebou vzájemně? Pružnější domluvu zajistí zprávy na eTřídě, které si můžete přečíst hned - a v mobilu odkudkoli.

2. Neformální hravé hodnocení

Pokud pro vás hodnocení neznamená pouze známkování od jedničky do pětky, aktualizujte oceňování žáků do online podoby. Na eTřídě můžou žáci sbírat body v jednotlivých předmětech. Kategorie, ve kterých hodláte děti chválit a motivovat, si určíte sami: může to být třeba za spolupráci, snahu nebo chování.

3. Škola bez poznámek za zapomenuté úkoly

Ať se snaží sebevíc, zapomenutému DÚ se občas nevyhne ani ten nejpoctivější. Stačí si úkol špatně poznamenat nebo ho přeslechnout. Domácí úkoly, které zadáte na eTřídě, budou přehledné pro žáky i pro rodiče. Uleví se hlavně rodičům prvňáčků, kteří budou vědět, na co se mají s dětmi do školy připravit.

4. Na jednom místě vše podstatné. A nic navíc.

Naučte rodiče kontrolovat eTřídu pravidelně. Toho docílíte jednoduše. eTřída je rychlá, snadno ovladatelná a uživatelsky příjemná, a to i pro děti. Každou funkcionalitu můžete naplno využít, abyste rodiče o nic neochudili. Ti se zároveň nemusejí prokousávat nepotřebnými dokumenty. Budou se orientovat jen na to, co jim nabídnete vy.

5. Prostor pro prezentaci

A nabídnout můžete samé smysluplné věci. Učební materiály, prezentaci společné práce (pro rodiče či ředitele), vedení dětí k samostatnosti, udržování rodičů v obraze. eTřída předejde chaosu, který dokáže školu občas pěkně znechutit. Vy se soustřeďte na to důležité. Vyzkoušejte to, než začne školní rok.

Alžběta Luňáčková

« zpět


eTřída používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Více informací Rozumím