class.ui.notLogged class.ui.notLogged2.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
29. 6. 2017

Keramika

Děti vyráběly kloboučky z keramiky - charitativní akce - výtěžek z prodeje jde na léčbu dětí s rakovinou.

Keramika
29. 6. 2017

Návštěva proutkaře

Měli jsme možnost poslechnout si zajímavé povídání pana proutkaře, který během života vyhledával vodu pomocí proutku. Kromě povídání si děti mohly práci s proutkem rovnou vyzkoušet, stejně jako si mohly zkusit práci s tzv. kyvadlem, pomocí kterého zkoušely, které potraviny jsou vhodné právě pro jejich tělo. Také jsme měřili naše aury (energetická pole kolem nás).

Návštěva proutkaře
29. 6. 2017

Včely

Dnes jsme plánovali výlet do včelína. Počasí nám nepřálo, nicméně pan Matěja byl úžasný - když jsme nemohli my za včelami, přivezl včely za námi do školy. Tímto moc děkujeme panu Matějovi za jeho rychlou a skvělou improvizaci. :-)

Děti si dnes užily zábavné dopoledne, kdy se dozvěděly mnoho zajímavých informací o včelách, zároveň mohly včely na živo pozorovat, také měly možnost si vyzkoušet včelařský oblek pro děti, pomáhaly vyrábět rámečky na med a nakonec ochutnaly výborný med od Matějů.

Včely
8. 6. 2017

Liteňské zábavné dopoledne

Ve čtvrtek 8.6. si celý první stupeň užil zábavné dopoledne v Litni. Domeček Hořovice za pomoci našich deváťáků pro nás vytvořil zajímavý program - větší část probíhala v zámeckém parku, počasí nám přálo, takže jsme se všichni výborně bavili.

Liteňské zábavné dopoledne
8. 6. 2017

Říp

Ve středu 7.6.2017 vyrazila naše třída společně se třídou 3.B na školní výlet na Říp.

Říp
22. 5. 2017

Plavání

Pár posledních fotek z letošního plavání.

Plavání
27. 4. 2017

Výchovný pořad

Naše třída se zúčastnila výchovného pořadu, kterým nás provázela Nela Kailová a Josef Fečo (někteří je možná znají z televizní obrazovky).

Výchovný pořad
26. 4. 2017

Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy
26. 4. 2017

Mníšek pod Brdy

Dnes naše třída podnikla výlet do Mníšku pod Brdy, kde navštívila školicí středisko UVR. Tam si užila zábavné necelé dvě hodiny - děti byly hravou formou seznámeny s tím, jak správně třídit odpad. Po svačince si děti oblékly vesty a helmičky a vyrazily do terénu - podívaly se do laboratoře, kde jim bylo předvedeno mnoho zajímavých chemických pokusů, potom vyrazily do poloprovozu, kde jim byla předvedena ukázka drcení odpadu. Na závěr každé dítě obdrželo diplom, pexeso, pastelky a balónek.

Následně jsme se přesunuli do místního zámku, kterým nás provedla "princezna". Ta pro nás měla připraveno mnoho hádanek, které jsme dokázali rozluštit.

Výlet se nám všem moc líbil, přestože počasí nám tentokrát moc nepřálo.

 

4. 4. 2017

Noc s Andersenem

Jako každý rok se i letos naše třída zúčastnila akce Noc s Andersenem. Po zahájení v tělocvičně jsem se odebrali na besedu s paní spisovatelkou Janou Brnušákovou, která dětem vyprávěla o své knize Královna ze Železné hory, četla jim úryvek z této knihy a odpovídala dětem na jejich dotazy. Potom jsme se vrátili do třídy, kde jsme se věnovali letošnímu tématu, kterým byl Čtyřlístek. Každý žák dostal zdarma jedno vydání tohoto časopisu a společně jsme si přečetli první příběh. Následně děti pracovaly na zábavných úkolech (křížovka apod.). Nejvíc ze všeho si děti užily možnost přespat se svými spolužáky ve škole, popovídat si a společně si pohrát. Před spaním jsme si ještě četli z knihy Královna ze Železné hory. Věřím, že dětem se tato akce moc líbila a už teď se těší na příští Noc s Andersenem.

Noc s Andersenem
  • Noc s Andersenem 2202
  • Noc s Andersenem 2201