class.ui.notLogged class.ui.notLogged2.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
29. 6. 2017

Pohodové a slunečné prázdniny

Milí žáci, děkuji Vám za úžasný rok, který jsme spolu prožili. Udělali jste velký krok ve svém životě. A byl to krok úspěšný. Naučili jsme se společně číst a psát, základům počítání. Vzájemně jsme si pomáhali a byli prima parta. A nyní nastává zasloužený čas odpočinku. Přeji Vám pohodové a slunečné prázdniny. Načerpejte nové síly do 2. třídy, kde se na Vás budu v září moc těšit. Na školu nezapomínejte. Čtěte rodičům nahlas pěknou knížku, občas něco napište, např. pohled z dovolené, procvičujte počítání. Jinak se budete v září moc divit, že jste mnoho zapomněli a start do nového školního roku bude těžký a neveselý. 

                                                       Vaše paní učitelka Dáša Karlová

Pohodové a slunečné prázdniny
21. 6. 2017

Koza Róza a její kamarádi

Ve středu 21. 6. jsme jeli do Toulcova dvora na environmentální program Koza Róza a její kamarádi. Děti se pomocí příběhu o rodině, která si koupila kozu, dozvěděly, co všechno koza potřebuje, aby byla spokojená. Dále se seznámily i s ostatními zvířaty, která dávají mléko. Prohlédli jsme si kozí chlívek a navštívili kozy, ovce a krávu Jitku na pastvě. Na dřevěné koze si děti vyzkoušely dojení. Na závěr ochutnaly kozí sýr.

Koza Róza a její kamarádi
20. 6. 2017

U Fiřtů na statku

V úterý 20. 6. jsme přijali pozvání našeho spolužáka Jonáška a vyrazili k nim na statek, abychom si upevnili učivo prvouky v praxi. Bylo to úžasné dopoledne. Vždyť kdo z nás někdy běhal po zahradě s divokými prasátky? A nám se to poštěstilo. Děti byly nadšené z koní. Největší mazel byl poník. Viděli jsme také kravičky, ovečky, kozu a jejich mláďata, králíky, drůbež, pejsky. Moc děkujeme za pozvání a určitě zase rádi přijdeme. 

U Fiřtů na statku
9. 6. 2017

Květinový den

Ve čtvrtek 8. června jsme se zúčastnili programu, který pořádal Domeček Hořovice pod názvem Květinový den v Litni aneb Liteňské děti umí třídit odpad. Na trase vedoucí Litní jsme se dozvěděli informace o třídění odpadů. Na nádvoří zámku Šípková Růženka ověřila získané vědomosti a mohli jsme vstoupit do nádherného zámeckého parku, kde pro nás bylo připraveno pohádkové putování, žonglérská škola, zastaveníčko s myslivostí s paní Kamilou Kaasovou, nechyběla ani výtvarná dílna. Kromě nás se programu zúčastnily děti prvního stupně naší školy a děti z liteňské a svinařské mateřské školy. Počasí nám přálo, program se vydařil. Organizaci zajišťovala Eva Knopová, které pomáhali žáci deváté třídy, kteří byli převlečeni za pohádkové bytosti. Musíme je za jejich výkon pochválit. Byli úžasní! Všem organizátorům moc děkujeme.

Květinový den
2. 6. 2017

Ovoce do škol

Dnes jsme v rámci programu Ovoce do škol obdrželi ochutnávku ovoce a zeleniny. Jednalo se o druhy známé - jablko, ananas, kiwi, blumy, méně známé - žlutý meloun, ředkev a pro někoho neznámé - avokádo, nashi. K tomu žáci mohli chroupat salát polníček nebo rukolu. Největší úspěch měl ananas a žlutý meloun.   

Ovoce do škol
29. 5. 2017

Bažantnice

V pondělí 29. 5. jsme vyrazili v doprovodu paní Kaasové do bažantnice. Zde jsme se dověděli, jak se líhnou bažantí a koroptví kuřátka. Mohli jsme si je dokonce pochovat. Pak jsme pokračovali do Obory pana Fiřta. Zvěř se před námi nejprve schovala. Šli jsme tedy posvačit. A najednou - překvapení. Jelen Honzík a jeho dva kamarádi nás přišli navštívit až ke stolu. Od dětí dostali jablíčko a mrkev a za odměnu se nechali pohladit. Bylo to úžasné. Dále jsme pozorovali divoké kachny, ryby, volavku, husy. Společnost nám dělali dva pejsci paní Kaasové. Bylo to úžasné dopoledne. Paní Kaasové a panu Fiřtovi moc děkujeme.

Bažantnice
29. 5. 2017

Námořnická pohádka z Kampy

Ve čtvrtek 25. 5. jsme navštívili kamarády z MŠ a spolu s nimi zhlédli Námořnickou pohádku z Kampy v podání Divadélka Romaneta. Jednalo se o dobrodružný příběh statečnosti, lásky a  spravedlnosti, kde pouto opravdového přátelství zvítězilo nad veškerým zlem. Děkujeme učitelkám MŠ za pozvání a těšíme se na další setkání.

Námořnická pohádka z Kampy
21. 5. 2017

Pozdrav od Ondry

Milé děti, Ondra nám posílá pozdrav z nemocnice. Je v pořádku a už se dokonce učí. Ondro, děkujeme a přejeme brzké uzdravení. 

Pozdrav od Ondry
18. 5. 2017

Barevný týden

Školní jídelna vyhlásila barevný týden od 15. května do 19. května 2017.
Soutěžilo se o nejvíce žáků oblečených v jedné barvě v jeden den ve třídě.
Pondělí (15. května) – HNĚDÝ DEN
Úterý (16. května ) – ČERVENÝ DEN
Středa (17. května) – ZELENÝ DEN
Čtvrtek (18. května) – BÍLÝ DEN
Pátek (19. května) – ORANŽOVÝ DEN

Milé děti, protože nejsem v pátek ve škole, zasílám Vám oranžový pozdrav, abychom neztratili bodík. S pozdravem Vaše paní učitelka Dáša Karlová

Barevný týden
  • Barevný týden 2405
  • Barevný týden 2406
18. 5. 2017

Včeličky

Ve čtvrtek 18. 5. jsme se vypravili za včeličkami. U včelína pana Kuľhy na nás čekala Eliška a pověděla nám mnoho zajímavého o jejich životě. Děti se dozvěděly, jak se dělá med. Výklad byl velmi poutavý, doplněný obrázky i názornými ukázkami. Potom žáci úspěšně odpověděli na zvídavé Eliščiny kontrolní otázky a dostali ochutnat med přímo z včelí plástve. To byla pochoutka. A děti si mohly dokonce i přidat! Na závěr jsme obdrželi pracovní listy. Panu Kuľhovi, Elišce a Kačence moc děkujeme za příjemně strávené dopoledne.

Včeličky

Zobrazit další příspěvky...