class.ui.notLogged class.ui.notLogged2.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
8. 6. 2017

Květinový den v Litni

Ve čtvrtek 8. června jsme se zúčastnili programu, který pořádal Domeček Hořovice ve spolupráci  (Zámek Liteň, Městys Liteň, ZŠ Liteň) pod názvem Květinový den v Litni aneb Liteňské děti umí třídit odpad. Program pro nás začal po druhé vyučovací hodině, prošli jsme ekologickou trasou do zámeckého dvora centrem městyse, na té jsme se dozvěděli nebo lépe řečeno zopakovali informace o třídění odpadů, na nádvoří zámku si žáci ověřili získané vědomosti a mohli vstoupit do zámeckého parku, kde pro ně bylo připraveno pohádkové putování, žonglérská škola, zastaveníčko s myslivostí. Na závěr si kluci zahráli míčové hry. Počasí nám přálo, myslím, že se program vydařil.

Květinový den v Litni
10. 5. 2017

Výlet do Mníšku pod Brdy

Ve středu 10. května jsme navštívili UVR Mníšek pod Brdy a zdejší zámek.
Nejdříve jsme dojeli k zámku, kde pro nás byla připravena pohádková prohlídka s princeznou. V každé zámecké místnosti reprezentativních salónů zámku jsme dostali za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla, zanotovali jsme si také známé písničky z pohádek a filmů. Prohlédli jsme si při tom zimní jídelnu, kapli, velkou jídelnu, velký salon s hodinovou věží, pánský salon, dámský salon, knihovnu, lovecký salon a arkádu s nástupním schodištěm. Po prohlídce byl čas na občerstvení, zakoupení suvenýrů a posezení v zámecké zahradě.
Ve školícím středisku UVR jsme absolvovali program pod názvem Chemikem s Adamem, který začal úvodní svačinkou, po ní následovala krátká přednáška na téma praktické využití chemie ve vědě a výzkumu v oblasti životního prostředí, vyplnění pracovního listu. Poté jsme navštívili laboratoř vědeckotechnického parku, kde jsme s velkým zájmem sledovali zajímavé pokusy. Po ukončení školení děti obdržely osvědčení a drobné dárky.

Výlet do Mníšku pod Brdy
5. 5. 2017

Úspěch na Mc Donald´s cupu

Ve čtvrtek 4. května se kluci z čtvrtých a páté třídy účastnili Mc Donald´s cupu na Máchovně v Berouně, dosáhli výborného výsledku a postoupili do okresního kola soutěže. Za pátou třídu hráli: Karel Rychtařík, Kristián Komanec, Matyáš Buček, Oliver Plch, Vašek Říha. Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

19. 4. 2017

Úspěch na okresním kole ve vybíjené

Ve středu 19. dubna se žáci čtvrtých a páté třídy zúčastnili okresního kola ve vybíjené. Do Hořovic vyrazilo 12 hráčů s panem učitelem Havelkou. Všichni jsme jim drželi palce a ono to pomohlo. V konkurenci nejlepších týmů berounského okresu obsadili výborné třetí místo. Pátou třídu vzorně reprezentovali: Karel Rychtařík, Oliver Plch, Pepa Blecha, Marek Hrozek, Vašek Říha, Kristián Komanec, Matyáš Buček.  Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

18. 4. 2017

Úspěch ve výtvarné soutěži ZUŠ Řevnice

Srdečně gratulujeme Alici Chlebounové ke krásnému 3. místu ve výtvarné regionální soutěži ZUŠ Řevnice, která se letos konala již podeváté pod názvem „Děti květin“ (Mír, láska, přátelství, svoboda). Alice si svoji cenu převezme ve středu 19. dubna v 16 hodin v sále ZUŠ Řevnice. Odborná porota vybírala ze 350 děl ze šestnácti škol a ateliérů, soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a třídy.

Úspěch ve výtvarné soutěži ZUŠ Řevnice
18. 4. 2017

Vybíjená

Pátého dubna se čtvrťáci a páťáci zúčastnili okrskového kola ve vybíjené v Králově Dvoře a vybojovali postup do okresního kola. Pátou třídu vzorně reprezentovali: Oliver Plch, Karel Rychtařík, Matyáš Buček a Pepa Blecha. Blahopřejeme a děkujeme.

30. 3. 2017

Jarní pěší výlet z Litně do Srbska

I když je teprve březen, a jak praví přísloví „za kamna vlezem“, vydali se liteňští páťáci spolu se sedmáky na opravdu jarní pěší výlet z Litně do Srbska. První kopeček sice někteří méně zkušení turisté okomentovali slovy „a dál už nejdu“, přesto po pár minutách odpočinku se vydali pod ochrannými křídly zdatných sedmáků dál. Cestou si všichni všímali nádherně rozkvetlé jarní přírody. Pan učitel Havelka se rozhodl všechny vyzkoušet a zadal první úkol – jak se jmenují ty krásné modré květiny? Následovala ostrá hádka mezi znalci: podléška, či jaterník? Obě odpovědi jsou samozřejmě správné. Za družného hovoru se šlo dále. Téměř na dohled Srbska se pan učitel rozhodl vyzkoušet všechny přítomné podruhé. Úkol zněl jasně: dva musí skákat přes jedno švihadlo. To ale ještě netušil, kolikrát nakonec on sám spadne do pověstné jámy. Všichni chtěli skákat ve dvojici jen s ním. Příjemně vyskákáni jsme pak pokračovali na nádraží v Srbsku. Poslední, zato nejdelší zkouška nás ale všechny teprve čekala. Náš vláček motoráček měl zpoždění víc jak hodinu. Ale kdo si počká, ten se dočká, a tak i my jsme nakonec všichni v pořádku dorazili zpět do Litně. (sedmáci a páťáci pod vedením Marie Husákové, Jiřího Havelky a Simony Štěpánové)

21. 3. 2017

Postup do krajského kola soutěžní přehlídky dětských sólových recitátorů

Kristián Komanec získal v okresním kole recitační soutěže v Lochovicích 2. místo a postoupil do krajského kola soutěžní přehlídky dětských sólových recitátorů, které se uskuteční začátkem dubna v Kolíně.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci třídy a školy.

17. 2. 2017

Krajina fantazie

V dnešní hodině výtvarné výchovy jsme se ponořili do světa fantazie. Malovalo se suchými křídami a žáci si to velice užili. Některé fantazijní krajiny byly tak abstraktní a vybízející k dialogu, že by jistě obstáli i v galeriích světových jmen. Děti si také krajinu pojmenovali. Jsou mezi nimi krajina Ehm, ehm; Černé skály; Za humny; Fantázium; Studená tatarka; Studený kečup; Teletubbies, Ohnivý Bajom, Bláznivá krajina, Čtyřlístková krajina, Ztracený vesmír, nebo Tužková planeta. Dokážete k obrázku krajiny přiřadit její název? Zkuste to.
 
Krajina fantazie
17. 2. 2017

V. školní ples

Někteří z nás se v úterý 14. února (na Valentýna) zúčastnili V. školního plesu, který se konal v odpoledních hodinách v tělocvičně školy.

V. školní ples
  • V. školní ples 1921

Zobrazit další příspěvky...