class.ui.notLogged class.ui.notLogged2.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
23. 5. 2018

Okresní kolo dopravní soutěže

V úterý 22. května se žáci naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže v Berouně. Čveřici mladších soutěžícich tvořily dvě žákyně 4. ročníku a dvojice kluků z 5. B třídy Zachariáš Hovorka a Vašek Čejka. A byli velmi úspěšný. Povedlo se jim vybojovat krásné 3. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a třídy.

31. 3. 2018

Veselé Velikonoce

Krásné Velikonoce plné jarní pohody a dobré nálady, dětem bohatou pomlázku přeje

tř. učitelka Helena Řezáčová

Pozn. Na obrázku vidíte výsledek jarního (velikonočního) tvoření v hodinách pracovních činností.

Veselé Velikonoce
1. 3. 2018

Společný projekt 5. ročníku pro výzdobu na školní ples

V hodině pracovních činností se obě páté třídy dohodly na společném projektu pro výzdobu na školní ples. Děti tvořily barevné papírové květiny na plesové šaty. Výsledek si můžete prohlédnout.

Společný projekt 5. ročníku pro výzdobu na školní ples
21. 2. 2018

ČT Kavčí hory

Navštívili jsme ČT Kavčí hory
V pátek 16. února se páťáci a někteří žáci ze 4. A třídy vypravili autobusem na exkurzi do ČT Kavčí hory. Pani průvodkyně nás v úvodu prohlídky u zmenšeného modelu seznámila se všemi budovami na Kavčích horách. Poté nás pozvala do kina. Byl pro nás připraven krátký film o České televizi, ve kterém jsme si mohli prohlédnou i ta pracoviště, která není možné běžně navštívit. Pak už nás čekala skutečná prohlídka studií, mohli jsme na vlastní oči vidět, jak probíhá natáčení ve studiu Kamarád. Na závěr jsme si vyzkoušeli pohádkové kostýmy, paruky, někteří si užili role kameramana, nechyběl ani nákup upomínkových předmětů v malém obchůdku, či svačina.

ČT Kavčí hory
21. 2. 2018

ZOH

I v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy fandíme našim sportovcům na ZOH a vytváříme dílka se sportovní tematikou.

ZOH
11. 2. 2018

Okresní kolo matematické olympiády

Ve středu 24. ledna se v Hořovicích konalo okresní kolo Matematické olympiády pro 5. a 9. ročník ZŠ a srovnatelné ročníky víceletých gymnázií. Naši školu v kategorii Z5 reprezentoval Matěj Boxan. Získal 9 bodů a stal se úspěšným řešitelem okresního kola. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci třídy a školy.

7. 2. 2018

Exkurze Boemi Chrustenice

Ve čtvrtek 1. února jsme navštívili malou českou manufakturu Boemi Chrustenice, která se zabývá ruční výrobou glycerinových, spirálových, jogurtových mýdel, mýdel s lufou. Dále se zde vyrábí také přírodní kosmetika a např. i šumivé koule do koupele.
Bližší informace naleznete na webových stránkách firmy: www.boemi.cz
V průběhu exkurze jsme navštívili několik stanovišť, poslechli jsme si zajímavý výklad o výrobě mýdla, zúčastnili jsme se jeho míchání, barvení, odlévání, tvorby. Každý si vyrobil a zabalil svůj vlastní kousek mýdla. Dále jsme poznávali byliny používané ve výrobě dle vůně, vyrobili jsme šumivou kouli do koupele, navštívili jsme obchůdek s přírodní kosmetikou. Na závěr jsme obdrželi dárek na rozloučenou. 

Exkurze Boemi Chrustenice
1. 1. 2018

Vánoční akademie

Děkuji klukům za krásně provedené vystoupení na Vánoční akademii a zodpovědný přístup při příprave a nácviku.

Děkujeme také paní Lucii Boxanové za poskytnuté fotografie z večerního vystoupení. Fotogalerii naleznete na: https://litenzs.rajce.idnes.cz/Akademie_2017/

Vánoční akademie
1. 1. 2018

Vánoční besídka

V pátek 22. prosince jsme měli vánoční besídku. U nazdobeného vánočního stromečku jsme si rozdali dárky, připili jsme si na zdraví "šampaňským", ochutnali jsme vánoční cukroví a jiné dobroty. Zkusili jsme modelovat zvířátka a jiné tvary z balónků, se svým vystoupením se představil náš třídní kouzelník Matěj Boxan se svými kartami. Sehráli jsme také piškvorkový turnaj. Tři nejúspěšnější za nás bojovali ve finále se soupeři z páté A. Vítězem turnaje se stal David Nosek.
Nakonec jsme si popřáli krásné Vánoce a začali užívat vánočních prázdnin. Děkujeme moc rodičům za dárky do naší vánoční besídky, vánoční stromek s ozdobami, nápoje a jiné dobroty.

Vánoční besídka
12. 12. 2017

Vánoční kapr

Ve dnech 3. a 16 listopadu navštívila naše třída keramickou dílnu. Musím chlapce pochválit, k práci přistoupili zodpovědně, zdálo se, že práce s hlínou - hnětení, válení i vlastní tvorba je velmi zaujala. Při první návštěvě jsme si vytvořili podnos s kaprem. Při druhé návštěvě jsme pracovali s barvou. Podívejte se, jak se nám dílo podařilo.

Vánoční kapr

Zobrazit další příspěvky...