class.ui.notLogged class.ui.notLogged2.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
1. 7. 2018

Liteňský slavík

V úterý 26. června se v liteňském kině konala tradiční akce s názvem „Liteňský slavík“. Během dopoledne vystoupili žáci naší školy se svými písněmi. Taneční skupina Tumbao zde předvedla vystoupení mladších a starších žákyň. Naši třídu zde reprezentovaly Liduška Krutská a Zuzanka Kaasová. Mezi jednotlivými vstupy proběhlo vyhlašování výsledků soutěží. V dopravní výtvarné soutěži získala 1. místo Eliška Říhová a cenu za kreativitu Nelinka Trojanová. Ve výtvarné soutěži "První republika" získala 2. místo opět Eliška Říhová. 3. místo v soutěži o nejkrásnější keramický výrobek získal ve své kategorii Davídek Kočí se svou úžasnou modrou rybou. Vítězům gratuluji!!!

Liteňský slavík
20. 6. 2018

ZOO Plzeň

Ve středu 20. 6. jsme se společně s 2.B vypravili do ZOO Plzeň. S paní lektorkou jsme cestovali po Africe a dozvěděli se mnoho nových informací. Poté následovalo občerstvení a nákup suvenýrů. Zbytek našeho pobytu v ZOO jsme se kochali pohledem na nádherná zvířátka, která zde žijí.

ZOO Plzeň
20. 6. 2018

2. květinový den

V úterý 19. 6. se konal v zámeckém parku 2. květinový den. Tuto akci pořádal Domeček Hořovice. Cílem bylo, aby se děti naučily třídit odpad. Dále žáci absolvovali ptačí stezku. Zde své úžasné vědomosti prokázal Jindříšek Jelínek. Velmi nás zaujala ukázka sokolnictví. Nechybělo zde ani stanoviště o myslivost s maminkou naší spolužačky Zuzky Kaasové, žonglér, improvizovaná hvězdárna, výtvarná dílna a lanové překážky. Na jednotlivých stanovištích pomáhali žáci 9. třídy. Bylo to opravdu zdařilé dopoledne.

2. květinový den
16. 6. 2018

Výstava keramické tvorby

V pátek 15. 6. jsme navštívili výstavu keramické tvorby dětí, dospělých a seniorů. V rámci výstavy proběhla soutěž, kde se vybíralo z keramických výrobků, ale také z výtvarných prací na téma „Vodní svět“. Výběr nebyl opravdu vůbec jednoduchý. Mezi nádhernými pracemi byly i výkresy a keramické výtvory našich spolužáků např. Beníka Marvana a Davídka Kočího. A jak to dopadlo? To se dozvíme na vyhlášení výsledků 26. 6. dopoledne v liteňském kině. Všem soutěžícím držíme palce! Vedoucí keramického kroužku Janě Krtkové děkujeme za pozvání a za krásné drobné keramické dárečky, které žáci obdrželi.

Výstava keramické tvorby
10. 6. 2018

Soutěž "Mladí designéři"

Již pošesté pořádá Škoda auto soutěž pro žáky 1. stupně                    v namalování nebo vymodelování chytrého auta budoucnosti. Zhlédněte a podpořte kresbu Lindy Lebedové a výtvory žáků 5.A na těchto internetových stránkách:

https://www.mladidesigneri.skoda-auto.cz/galerie-praci

Soutěž "Mladí designéři"
10. 6. 2018

Branný den

V pátek 8. 6. se na naší škole konal „branný den“.  Žáci se postupně vystřídali na 5 stanovištích – střelba, evakuace, první pomoc, činnost armády, nebezpečné látky a ochrana před nimi. Velkým zážitkem pro děti byla možnost vyzkoušet si plynové masky, nacvičit masáž srdce na figuríně, plížení a hod granátem nebo střelba.

Branný den
19. 5. 2018

Mokré vysvědčení

Dnešním dnem žáci zakončili plavecký výcvik. V průběhu 10. lekcí některé děti zdokonalovaly svůj styl plavání, jiné se této dovednosti teprve začaly učit. Všichni udělali velký pokrok a jsou připraveni na letní radovánky ve vodě. 

Mokré vysvědčení
18. 5. 2018

Ochutnávka sýrů

Ve středu 16. 5. proběhla ve škole ochutnávka sýrů. Sýry nám zaslala firma Laktea, o.p.s.. My jsme si udělali hlasování o nejlepší sýr. Vyhrála Gouda s 11 hlasy, na druhém místě byl Eidam. Nejméně žákům chutnaly sýry plísňové Niva a Kamadet. Zcela jistě to byla zajímavá akce. Děti byly moc spokojené.

17. 5. 2018

Beseda na téma "Senior"

Ve čtvrtek 17. 5. nás opět navštívila maminka našeho spolužáka Pepči Klemaiera. Tentokrát si pro nás připravila besedu na téma „Senior“. Žáci se dozvěděli, jaké neduhy naše babičky a dědečky trápí – špatně vidí a slyší, nemají zuby, bolí je záda, klouby, trpí různými nemocemi. Společně jsme se snažili přijít na to, jak jim pomoci. Žáci znají spoustu pomůcek – brýle, naslouchátko, chodítko, invalidní vozík, zubní protézu… Závěrem ovšem bylo, že nejvíce můžeme pomoci tak, že je budeme navštěvovat, trávit s nimi společné chvíle a budeme je mít rádi. Paní Klemaierové moc děkujeme!

Beseda na téma "Senior"
13. 5. 2018

Den matek

Den matek má svůj původ už ve starověkém Řecku. U nás propagovala tento svátek Alice Masaryková, dcera prvního československého prezidenta. Den matek je den v roce, kdy máme skvělou příležitost poděkovat našim maminkám za to, co všechno pro nás v životě udělaly. Lidé tento den slaví po celém světě v různých dnech roku. U nás je Dnem matek vždy druhá květnová neděle, proto se datum tohoto svátku rok od roku liší. Letos je Den matek 13. května 2018. I žáci 2.A svým maminkám popřáli a věnovali jim krásné keramické výrobky, které s láskou vytvořili pod vedením keramičky Jany Krtkové. Moc jí děkujeme. Pevně věřím, že dárky udělaly velkou radost!

Den matek

Zobrazit další příspěvky...