Nejste přihlášeni a je možné, že nevidíte celý obsah. Doporučujeme se přihlásit.

Podívejte se, jak dnes bylo vaše medvídě úspěšné. Nahlédněte do fotoalba a zkontrolujte příspěvky.
Wrrrrrr!
15. 2. 2018
Pracovní činnosti

V hodině PČ jsme si připomněli zimní olympijské hry, které právě v těchto dnech probíhají v Jižní Koreji. Stavěli jsme olympijské městečko pro sportovce. Děti to moc bavilo a kromě originálních staveb vytvořili také "vlajku" našeho státu, či malé sportovce. Jako materiál jsme použili hrách a párátka.

13. 2. 2018

Exkurze 16.2. - Informace

V pátek 16.února je naplánovaná exkurze v ČT Kavčí hory. Odjíždíme v 7.40h autobusem od školy. Návrat je plánován mezi 13.00h-13.30h ke škole. S sebou kartičku pojištěnce, svačinu, pití, drobné kapesné. Svačina a oběd jsou všem žákům odhlášeny. Exkurze je hrazena z třídního fondu. Pedagogický doprovod zajišťuje Mgr.L.Mlsová a Mgr. H. Řezáčová

9. 2. 2018
VV

Těšíme se na zimu. Brusle jsou již připraveny, stačí si jen vybrat.

8. 2. 2018
Výtvarná výchova

Zde bych Vám ráda ukázala, co jsme s dětmi vytvořili za měsíc prosinec/leden ve výtvarné výchově. Zkoušíme různé výtvarné techniky, bavíme se o našich nápadech, zapojujeme svoji kreativitu. V poslední lednové hodině jsme si zkontrolovali kufříky a děti si napsaly co vše si mají dokoupit a doplnit na druhé pololetí. Děkuji rodičům za spolupráci.

8. 2. 2018

Upozornění!

Od pondělí 12. února 2018 dochází ke změně organizace vstupu do budovy školy.
Ranní družina (6.30 – 7.20 h) zůstává beze změny (vstup do budovy zadním vchodem).
Od 7.25 h budou žáci vstupovat do budovy předním vchodem.
Po vyučování odcházíme jako dosud zadním vchodem.

Děkuji, Mlsová

23. 12. 2017
23. 12. 2017

Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

přeje Lenka Mlsová

20. 12. 2017
Akademie 2017

Srdečně Vás zveme na vánoční akademii, která se koná již zítra!

21. 11. 2017

Třídní schůzka

Pozor, začátek dnešní třídní schůzky v 17hodin.

Děkuji Mlsová

 

20. 11. 2017

Bobřík informatiky

V úterý 14. listopadu jsme řešili úlohy 10. ročníku soutěže Bobřík informatiky. Je to předmětová soutěž podporovaná Ministerstvem školství. Na počítačích ve škole jsme vyplnili online test, ve kterém jsme vybírali z několika odpovědí nebo jsme přemísťovali objekty na obrazovce.  Úlohy byly zaměřeny na oblast informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Úspěšní řešitelé naší třídy (kategorie MINI pro 4. a 5. ročník, max. 192 bodů):
1. Frühaufová Kateřina - 164 bodů
2. Čížek Jindřich - 124 bodů
3. Šlégrová Lucie - 124 bodů
Děkuji všem za účast a těm úspěšným patří velká gratulace.

23. 10. 2017
Pracovní činnosti - středa 25.10.

Ve středu v pracovních činnostech budeme tvořit duchy, abychom si vytvořili správnou "Halloween" výzdobu. Děti si mají za úkol přinést kousek staré záclony (cca 50cmx50cm) a pet lahev (0,5l). Zbytek dostanou ve škole. Výrobky by měly vypadat podobně jako na obrázku.

3. 10. 2017
Výstava zahrádkářů - Kino Liteň

Pro výstavu jsme v hodinách pracovních činností vytvořili z dýhy několik obrázků. Posuďte sami, jak se nám to podařilo.

2. 10. 2017

Online knihovna pro děti

Nakladatelství Albatros Media založilo internetovou knihovnu www.bookship.cz, díky které mohou mít děti spousty krásných knih dostupné v něčem, s čím tráví nejvíc času - ve svém mobilu.

Tento pilotní program je na vyzkoušení na 3 měsíce zdarma. Stačí, když vaše dítě navštíví stránky www.bookship.cz, klikne na tlačítko Chci to zkusit, zaregistrují se a do políčka Slevový kód napíšou: KNIHOMOL

Máte-li zájem, vyzkoušejte.

S pozdravem Lenka Mlsová

17. 9. 2017

Třídní schůzka 14.9. (Zápis)

Na třídní schůzku přišlo 13 rodičů. Zapisovatelem našich setkání pro tento školní rok bude paní Krtková, která rovněž vybírá příspěvek do fondu KPŠ (200,-kč).

Během příštího týdne bude dětem rozdána nabídka kroužků pro školní rok 2017/18 (stačí vyplnit návratku a vaše dítě ji odevzdá ve škole).

Každou středu budou děti dostávat 1ks ovoce (projekt Ovoce do škol),(v případě nepřítomnosti ve škole nemá dítě na ovoce nárok). Každý pátek dostanou děti 1ks neslazeného mléčného výrobku. Vše zdarma.

Zkontrolujte, prosím, vašemu dítěti vhodné oblečení na tělocvik(především sálovou obuv - podrážka tenisek nesmí špinit podlahu naší nové tělocvičny,).

Do konce září se vybírá záloha 500,- na školní výlety.(Každému dítěti zvlášť povedu účetnictví, vyučtování bude ke konci školního roku).

Přehled plánovaných výletů pro tento školní rok:

- návštěva Národního technického muzea (NTM) v Praze edukační program

- Lidice či pražský kostel Cyrila a Metoděje (tematicky se výlet bude dotýkat plánované výstavy o Jarmile Novotné v naší škole)

- keramická dílna (Liteň)

- mýdlárna Chrustenice

- Zoo Praha

- Letiště Praha nebo televize Kavčí hory

- hudební program Mazec (Beroun) + městská hora, muzeum Beroun

 - návštěva divadla

-  minigolf Beroun (zakončení školního roku)

Do konce září se vaše dítě může zaregistrovat na soutěž www.logickaolympiada.cz a otestovat si svoji schopnost samostatného logického uvažování a rozhodování (více na stránkách školy či přímo na stránkách olympiády).

Spustili jsme projekt e-třída (viz stránky naší školy). Rodiče obdrželi přihlašovací heslo a login. Rodičům, kteří se nezúčastnili třídní schůzky budou jejich přihlašovací údaje předány dítěti a vloženy do žákovské knížky v pondělí 18.9. E- třída nám usnadní komunikaci, poskytne Vám přehled termínů akcí ve šk.roce, můžete shlédnout fotoalbum z budoucích výletů či přednášek ve škole, zkontrolovat rozvrh a kontakty na zaměstnace školy.

Nově na škole působí školní psycholog pro děti i pro jejich rodiče (více na stránkách školy)

Pokračujeme ve sběru pomerančové kůry, plastových víček a nově sbíráme staré, vyřazené či nefunkční mobily. (Děti se během příštího týdne rozdělí losováním do 4 skupin (po pěti dětech) a v půlce roku bude nejúspěšnější skupina sběračů odměněna dárkem.

Drobné elektrospotřebiče a vyřazené baterie mohou rovněž děti nosit do školy. (Za vybraný elektroodpad škola nakupuje sportovní potřeby do tělocviku a družiny).

Děkuji všem rodičům za účast a aktivní spolupráci a všichni jste srdečně zváni na vernisáž o Jarmile Novotné, která bude probíhat ve dnech 22.-23.9.v areálu školy a okolí. Zde můžete shlédnout krásná díla vašich dětí a jejich spolužáků a rovněž si prohlédnout naší školu, zámek a zámecký park. (pozvánka na webových stránkách naší školy).

S pozdravem třídní učitelka Mgr. Lenka Mlsová

3. 9. 2017

Zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostně zahájíme školní rok v 8.hodin před budovou školy. Paní zástupkyně Mgr. Malá si Vás odvede do třídy, povíte si pár organizačních věcí a po zvonění (1.vyučovací hodině) se odeberete domů.

Vyučování dle rozvrhu začíná v úterý 5.9. Pozor začátek vyučování je v 7.45h, školu paní školnice odemyká v 7.25h. Nezapomeňte si vyřídit průkazky a přihlásit školní obědy a rovněž donést bačkory.

Tento týden je ještě bez odpoledního vyučování.

Těším se na Vás naviděnou ve škole!

Vaše třídní učitelka Mgr. Lenka Mlsová